Zhodnocení roku 2023

Do jarní poloviny sezóny jsme vstupovali z 12. místa a tak bylo jasné že budeme ve skupině hrající o udržení v 1.B třídě. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý úkol, obzvlášť když jsme pro jarní sezonu přišli o Dana Machatého (konec hostování), Vojtu Černého (studium v zahraničí), Martina Pavlíčka (hostování). Do týmu naopak přišli Filip Zbudil, Vojta Dubec, Giovanni Borrelli. Bohužel jarní část dopadla nejhůře z doposud odehraných sezón v 1. B třídě, podařilo se nám získat jen 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. A v součtu s podzimní půl sezónou jsme získali bodů 22, což na udržení v krajské soutěži nestačilo. Takže nás čekal návrat do Okresního přeboru.
Během Letní přípravy přišlo do našeho týmu několik nových hráčů a Martin Pavlíček se vrátil z Býště, kde působil minulé jaro. Tým naopak opustil Dominik Nechvíle, který šel na hostování do Býště. Začátek podzimní sezóny nám nevyšel úplně podle představ a po třech domácích porážkách u týmu skončil v roli hlavního trenéra pan Stanislav Šedivka a jeho místo převzal pan Václav Velinský. Týmu se pod jeho vedením dařilo hlavně na hřištích soupeřů, kde jsme dokázali zvítězit v Újezdě a vybojovat výborný bod na hřišti vedoucích Pardubiček. Bohužel na domácí půdě se nám nedařilo vůbec a ze šesti domácích utkání jsme získali pouze jeden bod. Nakonec jsme se umístili na celkovém 12. místě se ziskem 9 bodů. Takže v zimní přípravě je před námi spousta práce, aby výsledky především na domácím hřišti byly mnohem lepší. Ještě bych chtěl poděkovat oběma trenérům panu Šedivkovi za Rok 2023 se opět překlenul a přechází plynule do dalšího roku 2024. To, co jsme prožili v roce uplynulém, víme. To, co přichází, teprve tušíme. Některé věci jsou ale jasné – měli bychom se k sobě chovat ohleduplně, laskavě a vstřícně, být všímaví a umět včas podat pomocnou ruku jiným lidem okolo nás. V naší obci máte možnost pečovat o sebe tělesně i duševně, k čemuž vám je k dispozici cvičení každý týden, kde můžete zregenerovat své tělesné schránky a posílit svou energii v tělocvičně anebo na hřišti odvedenou práci, kterou pro náš oddíl odpracoval a Václavu Velinskému za to, že se týmu ujal a pomohl nám v těžké fázi sezóny.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se starají o to, aby náš oddíl řádně fungoval, těch lidí je velká spousta proto nebudu konkrétně jmenovat. Dále bych vám všem chtěl popřát do nového roku hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti.
Memoriál Luďka Kotfalda se konal 29. 7. 2023 na místním fotbalovém hřišti. Opět se zúčastnily čtyři týmy – SK Holice B, TJ Sokol Třebeš, TJ Spartak Sezemice, TJ Sokol Chvojenec. Zahájení v 9 hodin ukončení po 16. hodině. Poslední zápas zkrácen kvůli dešti.

  1. místo – Holice 6 bodů (výhra s Třebší)
  2. místo – Třebeš 6 bodů (prohra s Holicemi)
  3. místo – Chvojenec 4 body
  4. místo – Sezemice 1 bod
    Nejlepší hráč – Tomáš Konečný (Třebeš)
    Nejlepší brankář – Tomáš Zaal (Třebeš)
    Nejlepší střelec – Jakub Černý (Holice)

Fotbalová školička
Fotbalovou školičku tvoří místní děti ve věku 5 až 8 let. Tréninky probíhají dvakrát týdně na místním fotbalovém hřišti nebo v obecním sále. V tomto roce jsme se zúčastnili dvou turnajů a jednoho přátelského utkání. U této věkové kategorie nejsou výsledky prioritou, ale naše děti si zaslouží obrovskou pochvalu, protože si vedly velmi dobře. Rádi bychom mezi námi přivítali další děti se zájmem o zábavu a pohybové aktivity zaměřené na fotbal. Děkuji všem dětem a rodičům za spoustu zážitků. Jiří Zbudil, trenér